Twój sposób na zdrowe życie
Banner

Solana

Rezerwacje miejsc
w Grotach Solnych

Solana

Odwiedź e-sklep
produktysolne.pl!

Karpacz

Kliknij, aby powiększyć mapęKarpacz leży u stóp Śnieżki w dolinach rzeki Łomnicy i jej dopływów: Łomniczki, Bystrzyka, Budniczej Strugi, Dzikiego Potoku, Płomnicy. Obecnie jest jednolitym organizmem miejskim, który jednak powstał z kilku dawniejszych osiedli, wsi, osad, oraz skupisk bud pasterskich.

Tuż przed wybuchem I wojny światowej Karpacz stał się znanym i bardzo często odwiedzanym karkonoskim kurortem. Ludzie tu żyjący bardzo szybko zorientowali się z korzyści płynących z bliskiego sąsiedztwa ze Śnieżką i przystosowując swoje domy, zagrody i w konsekwencji całą miejscowość, zmienili Karpacz w taki sposób, żeby niektóre jego walory można było w pełni docenić. Niestety kolejne inwestycje czynione w następnych dziesięcioleciach zmieniły pierwotny sielski obraz miejscowości. Coraz trudniej spotkać tutaj pełne kwiecia, pachnące łąki, górskie panoramy, nie zeszpecone ostatnimi zdobyczami cywilizacji, zakątki, w których cisza gra swoją muzykę.. A w ładnym biurze podróży nie można zamówić wczasów w przedwojennym stylu.

Zapraszamy do naszej Groty Solnej Inhalacyjnej przy ul Mickiewicza 2 w Domu Wczasowym Mieszko w samym centrum miasta codziennie od poniedziałku do niedzieli od 9.00 do 21.00.

Seanse zaczynają się o każdej pełnej godzinie i trwają 45 minut.
Rezerwacja pod nr tel. (075) 76 19 021
informacje: karpacz@solana.pl